Activiteiten & Actueel

Prachtige Tuinen tijdens Open TuinenDag Gr&Bl Ast.Som. 2018

Zondag 10 juni jl. was Open TuinenDag, georganiseerd door Gr&Bl Asten-Someren. Dit is ‘n jaarlijks evenement; meestal op de 1e zondag van de maand juni. De organisatie is in handen van de kerngroep Open Tuinen, bestaande uit Leny Jansen en Frank van Horne. Een kleine foto-impressie van de deelnemende tuinen  - van elke tuin 1 foto – vindt u hieronder. Meer foto’s vindt u op de website van Groei&Bloei Asten-Someren. (www.asten.groei.nl of www.someren.groei.nl ) Het was prachtig weer die dag. Per fiets konden de tuinen bezocht worden; de lengte van de route was slechts ca. 7 km. Geschat wordt dat er ca. 350-400 belangstellende bezoekers zijn geweest. De reacties na afloop en tijdens de bezichtiging waren bijzonder positief; met veel komplimenten naar de organisatie en de deelnemers. Een leuke verscheidenheid van tuinen; naar grootte en inrichting/vormgeving; landelijke tuin, zeer gevarieerde grote tuin met exoten en grassen, kleine tuin met creatief gebruik/hergebruik van materialen. Bij de tuin a/d Venbergweg was een kleine pr-stand geplaatst en verzorgden enkele leden van de kerngroep bloemschikken (Mw Famke Weerts en Coryy Verstappen) ook nog bloemschikdemonstraties.
Daags erna was er nog ’n korte “borrel”- en bezoek-evaluatie bij restaurant De Grutter, Pr.Bernhardstr. Asten. Samenvattend: ’n Leuk en leerzaam evenement.

Open Tuinen afdeling Asten-Someren, zondag 10 juni 2018, 11:00-17:00u.

In 2018 vindt de Nationale Tuinweek plaats van 9 t/m 17 juni; dit is een evenement van de Nationale vereniging Groei & Bloei. Tijdens Het eerste weekend van deze Nationale Tuinweek, zo. 8 juni 2018,  organiseert onze kerngroep open tuinen weer haar eigen open tuinendag. Het zijn 5 tuinen, 4 in Asten en 1 in Ommel die bezocht kunnen worden tussen 11-17u. De route kan gemakkelijk per fiets afgelegd worden; de lengte is slechts 7½  km. De tuinen zijn:

Fam. Joosten, Hulterman 29 5721 MA Asten

strak vormgegeven, zeer nette tuin met water partij, natuursteen verharding, kuipplanten, terras

Fam. Verrijt, Bergweg 42, 5721 JD, Asten

landelijke boerderijtuin met groentehof, kippen, bosrijke achtergrond, veel klimplanten

Fam. Verhees Venbergweg 4 5721 SV Asten

Een zéér gevarieerde grote tuin met exoten, hagen, kruipplanten, vijvers, veel vaste grassen.

L. Bloemers, Elzevlam 11, 5721 NB Asten

kleine tuin met creatief gebruik en hergebruik van materialen, gezellig, knus

Mevr. van Baar, Past. van Ervenstraat 1, 5724 AW Ommel

Een ruige, weelderige doch geordende tuin, spannend, speels, organische lijnen

Wij wensen de deelnemers en de bezoekers mooi weer en een heel fijne tuindag toe!

                          Leny Jansen en Frank van Horne

Link Fietsroute Open Tuinen Zo 10jun.’18

https://www.anwb.nl/verkeer/routeplanner?lat1=51.3962009&lat2=51.4005751&lat3=51.3986954&lat4=51.4083781&lat5=51.423322&lon1=5.7566969&lon2=5.7633571&lon3=5.7800249&lon4=5.7575143&lon5=5.747442&name1=Hulterman%2029%2C%205721%20MA%2C%20Asten&name2=Bergweg%2042%2C%205721%20JD%2C%20Asten&name3=Venbergweg%204%2C%205721%20SV%2C%20Asten&name4=Elzevlam%2011%2C%205721%20NB%2C%20Asten&name5=Pastoor%20van%20Ervenstraat%201%2C%205724%20AW%2C%20Ommel&transportMode1=bike&transportMode2=bike&transportMode3=bike&transportMode4=bike

Open tuinenestafette Oost Brabant

Ook in 2018 neemt onze afdeling weer deel aan de opentuinenestafette Oost Brabant.  Dat betekent dat tuinliefhebbers op vijf verschillende dagen in de periode mei t/m augustus gratis geselecteerde tuinen in de regio kunnen bezoeken.

De afdelingen Eindhoven-de Kempen, Meierijstad (Veghel), Gemert, Helmond en Asten-Someren doen mee. Er wordt een gezamenlijke flyer uitgegeven, waarin alle data en adressen van de te bezoeken tuinen staan vermeld. Deze flyer wordt aan belangstellenden uitgedeeld tijdens afdelingsactiviteiten en komt tevens ter informatie te liggen in groenwinkels, bibliotheken en gemeenschapshuizen e.d. in de regio.

Natuurlijk wordt alle informatie ook op onze website geplaatst. (zie hieronder) Onze eigen opentuinendag vindt plaats op zondag 10 juni.  Details vind je elders in dit infoblad.

Deelnemende tuinen Open tuin Estafette Oost Brabant 2018

meer

Neem ook eens deel aan de activiteiten van een werkgroep. U bent altijd welkom!
17
Nov
herfstbladeren
16
Nov
Een hele Tours - Blik op de Tuin 876